Artykuły

Ilustracje

Kraina Robotów - picturebook

 • Super User
 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 3609

Gęsty rysunek, moc kolorów, głębia i duża zawartość szczegółów to podstawowe założenia, jakie postawiłem sobie rozpoczynając pracę nad tą zabawną książeczką. Jest to tzw. picurebook czyli książka w całości będąca ilustracją, a pojawiający się w niej tekst spełnia funkcję wprowadzenia i instrukcji obsługi. Tym razem będziemy mieść do czynienia z dość osobliwym światem robotów, w którym trzeba pomóc w różnych zadaniach młodemu robotowi imieniem Robik. Książka adresowana jest do dzieci, ale z doświadczenia wiem, że i rodzice świetnie się bawią pomagając rozwiązać zawarte w niej zadania.

A jeśli komuś podoba się na tyle, że chciałby przyozdobić wnętrze domu kolorową ilustracją z Krainy Robotów, to mam tu dla was małą niespodziankę: plakaty do druku (szczegóły na dole po rozwinięciu artykułu).

Add a comment

Czytaj więcej: Kraina Robotów - picturebook

Na tropie angielskich słówek - ilustracja do picture booka

 • Super User
 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 2494

Pod koniec października 2017 w księgarniach ukaże się książka obrazkowa i słownik angielsko-polski "Na tropie angielskich słówek", której jestem współautorem. To pierwsze na polskim rynku połączenie picture booka ze słownikiem angielsko-polskim. Do książki wykonałem ilustrację dotyczącą miasta i zagadnień komunikacyjnych.

Add a comment

Czytaj więcej: Na tropie angielskich słówek - ilustracja do picture booka

"Miasto w chmurach, miasto pod ziemią" - książka dla dzieci

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 5096

Autorska książka w której czytelnik towarzyszy młodemu agentowi Tymkowi w poznawaniu dwóch przedziwnych miast- jedno znajduje się w chmurach a drugie pod ziemią. Wraz z bohaterem trzeba odnaleźć z miastach wiele przedmiotów, pomóc mieszkańcom w potrzebie oraz znaleźć cel główny czyli dwa zaginione procesory Alfa, które zostały ukryte gdzieś w miastach.

Książka jest nietypowa, bo ma formę harmonijki- można ją rozwinąć całą, albo przeglądać stronami. Poza tym jest dwustronna. Z jednej strony i w orientacji poziomej jest miasto w chmurach, a z drugiej strony, poziomo jest miasto pod ziemią.

Add a comment

Czytaj więcej: "Miasto w chmurach, miasto pod ziemią" - książka dla dzieci

The COGS

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 4368

Ta seria rysunków powstała w 2014 roku. Rysowanie takich przypadkowych, posplatanych ze sobą form kolistych ma działanie medytacyjne i relaksujące. Pozatym rysunki te nie angażują tak bardzo świadomego myślenia, tworzą się troche same, jakby podświadomie, dlatego mogę delektować się w tym czasie muzyką. I może to właśnie ona ma jakiś wpłym na ostateczną kompozycję i charakter poszczególnych prac.

Zapraszam do oglądania.

Add a comment

Zobacz więcej The CogsThe COGS

Kariera

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 5218

Ten rysunek budzi skojarzenie z korporacyjnym modelem robienia kariery, i jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie. Jednak do jego wykonania skłoniła mnie sytuacja która zaistniała w otoczeniu pewnych artystów, a którą mogłem obserwować z bliska. Ale tak naprawdę w bardzo wielu aspektach naszego życia pojawia się problem: włazić czy nie włazić? Nie można przecież nie zauważyć, jak często o piastowanych stanowiskach decyduje nie posiadana wiedza, umiejętność czy doświadczenie a lizusostwo właśnie. Włażenie w dupę (nazywajmy rzeczy po imieniu) postanowiłem więc skomentować tym oto rysunkiem. Trzeba dosadnie pokazać jak to wygląda. Prosto między oczy rysunkiem z wielką dupą na wierzchu.

Lizusek który w dupę włazi łudzi się, że tak fajnie jest, że oto świat staje przed nim otworem skoro poczuł już ciepełko pupci szefa,  że wszyscy teraz będą mu panować i dziendobrować i że pupil szefa, że wręcz prawie prawa jego ręka i w ogóle ach i och. Ale nie wie, bo wiedzieć nie może, jak to wygląda na prawdę.

No i co, że już szefu z niego swój podnóżek czyni? Obiecał podwyżkę, i już prawie uchylił drugi półdupek, wypolerowany na wysoki połysk przez innych podobnych, pupci żądnych lizusków, już samochód firmowy daje, już władza wyziera z dupska szefowskiego, już prawie niebo, już salony, czuje ich zapach ekskluzywny, już, już... Tylko ludzie patrzą z politowaniem, zażenowani, i zadają sobie pytanie gdzie ten lizusek godność swoją zgubił. Taki kiedyś fajny był przecież kolega. 

A teraz tylko w dupę zapatrzony, świata poza nią nie widzi. Dostał już samochód firmowy i podwyżkę, dostał premię, kawałek władzy dostał, ale sam już do siebie szacunek stracił. Bo każdy lizusek na drabinie kariery ma pod sobą innego lizuska który mu do dupci już zagląda łapczywie, a przed którym twardziela musi udawać, niedostępnego, pupci nie dającego- a co niech se nie myśli, że tak łatwo mu pójdzie, i to nie takie proste wcale. Ale opierać się też wiecznie nie może, bo to przecież przyjemnie jak ktoś z wazeliną do pupci się łasi. A przecież wie lizusek, że i on sam jak kotek posłuszny do czyjejś pupci się łasi i mruczy przyjaźnie, byle ta większa się odsłoniła dla niego, a nie dla kogoś innego. I taki rozrywany w tych gierkach, taki pozbawiony godności, bo godność zostaje w czyjejś wielkiej dupie. 

 

Add a comment

Bida z Nędzą

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 4375

Bida z Nędzą przez kraj pędzą. Polska już dawno w Europie, unijne standardy i w ogóle niby nowoczesność, a ja widzę i tak dookoła i Bidę z Nędzą. W lodówce, między wierszami Bida i Nędza, na ulicy, w polityce. W radiu i w telewizji. Pomiędzy ciągłymi przepychankami też. W bankach Bida, a w parabankach Nędza. Gołym okiem widać, że mają się one nadal świetnie, że hulają sobie po polachi i mają za nic rozbuchane niusy o wprost na cud zakrawającym wzroście gospodarczym kraju i niesamowitym, przyprawiającym polityków o orgazm wysokim PKB.  Bidę z Nędzą nie interesuje ekonomiczna gadka, one zaglądają do talerza, one wykonują pracę u podstaw, w zaciszu domowego ogniska, tam gdzie powstaje prawdziwa proza życia, tam gdzie o postępie lub jego braku nie decyduje żaden bzdurny wykres tylko zasobność portfela i realna moc nabywcza jego właściciela. Tam rodzą się i w siłę rosną Bida z Nędzą.

PS. Narysował bym Pana Dobrobyta, ale nie wiem jak wygląda. Jak ktoś wie gdzie można go zobaczyć to proszę o info.

 

 

Add a comment

Damy Klasyczne

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 4111

Do ozdoby apartamentów, mieszkań czy lokali jak wiadomo najlepsze klasyki. Dlatego obie Damy, w promocyjnych cenach są dostępne TUTAJ

 

Add a comment

Tribute To Szpilman

 • Kategoria: Ilustracje
 • Odsłony: 3832

szpilman pres

Projekt okładki digipack i CD.

Ewa Kaarela & J.Nowak Quintet to zespół jazzowy który największe hity Szpilmana zagrał w jazzowych aranżacjach. Kiedy zostałem poproszony o wykonanie okładki pomyślałem, że wedle konwencji trzeba zrobić jakiś szalony motyw, jak to na jazz przystało. Ale po przesłuchaniu płyty wiedziałem, że trzeba połączyć największy hit kompozytora (Czerwony Autobus) i muzyków jazzowych. I tak powstała oładka.

 

Add a comment

Czytaj więcej: Tribute To Szpilman

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki