O tym jak powstały miasta

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 996

Yupi! Niedawno zakończyłem trwające 8 miesięcy prace nad książką pt. "Miasto w chmurach, miasto pod ziemią". Przedstawia ona dwa nietypowe miasta, w których młody bohater- agent Tymek, musi wykonać różne zadania. Książka to w zasadzie wielka ilustracja podzielona na strony i ukaże się w 2017r nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży, między innymi na stronie Empiku - KLIK , ja tymczasem chciałem się podzielić na łamach mojego bloga przebiegiem prac nad tą publikacją.

Czytaj więcej: O tym jak powstały miasta

Korekta przegrody nosowej czyli skeczing szpitalny

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 8666

Nie zwykłem na swoim blogu robić offtopów, zwłaszcza dotyczących mojego prywatnego życia, ale tym razem poczynię wyjątek i zaraz wyjaśnię dlaczego. Otóż przed zdecydowaniem się na ten zabieg spędziłem sporo czasu szperając w internecie i próbując się dowiedzieć czegoś na temat szpitala, oddziału i lekarza który przeprowadzać miał mi zabieg. Jedyne co znalazłem to jakieś tam wylewane żale mieszkańców Czeladzi na temat szpitala, ale to mi nic nie dawało. Nie znalazłem żadnej relacji o zabiegach septoplastyki w ramach NFZtu w okolicach Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Jaworzna, Czeladzi, Mysłowic i okolic. Może więc to co napiszę teraz pomoże w przyszłości innym i zaoszczędzi trochę czasu.
To po pierwsze. A po drugie z pobytu w szpitalu przywiozłem kilka fajnych rysunków które aż proszą się o umieszczenie na blogu.

Czytaj więcej: Korekta przegrody nosowej czyli skeczing szpitalny

Moje mapy w książce o kartografii

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 994

cartographics 0 l Jest mi niezmiernie miło móc pochwalić się obecnością moich map w dużej publikacji książkowej na temat kratografi i designu. To zawsze cieszy, kiedy prace są doceniane i zauważne, a tym bardziej kiedy zauważa je tak duże wydawnictwo jak SendPoints znajdujące się z drugiej stronie globu.

CARTOGRAPHICS: DESIGNING THE MODERN MAP to generalnie album książkowy o designu w mapach, kartografii i infografikach. Zawiera ponad 250 stron na których przedstawiono projekty 93 artystów z całego świata (moim mapom poświęcono aż 4 rozkładówki czyli 8 stron). 

Książka jest pięknie wydana, w twardej okładce i dużym formacie, który nie gubi detali zawartych wewnątrz projektów. Aż miło pooglądać. Książka przeznaczona na rynek międzynarodowy, ale u nas pewnie dostać będzie ciążko. 

Publisher/ Sendpoints
ISBN/978-988-14703-3-1
Binding/ Hardcover
Size/230*300mm
Pages/256
Language/English

opis wydawcy:

Cartographics is a beautiful combination of rational thinking and aesthetic pursuit. Widening the mere geographic positioning functionality of conventional map, modern map design highlights the diversity of visual representations and changing everyday needs. This book features the most creative and interesting map design projects from around the world to provide fresh inspirations to designers exploring infographic and cartographic design.

 

Samochody

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 1969

Wbrew pozorom samochody nie są łatwym obiektem do rysowania. Ich obłości nastręczają wiele problemów z określaniem bryły. Przy ich rysowaniu świetnie sprawdza się zasada którą często powtarzał mój nauczyciel rysunku, że trzeba się oderwać od tego co wiemy na temat tego co rysujemy, i rysować to widzimy.

Bardzo podobają mi się stare samochody, niektóre można spotkać jeszcze na ulicach i parkingach. Albo w krzakach i rowach tak jak tą Avie A31. Czeska (czy raczej czechosłowacka) półciężarówka, która w latach 80-90 był stałym widokiem na naszych drogach. Wykorzystywana do prac wszelakich. Ta z mojego rysunku ostatnie swoje prace wykonywała jako pług.

Czytaj więcej: Samochody

Podsumowanie urban sketchingu- Katowice 2015

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 2215

Koniec roku do dobry moment na podsumowanie naszych sketchingowych spotkań w Katowicach. Nie było ich może aż tak wiele, ale w ciagu tego pół roku udało się spotkać więcej razy niż się spodziewałem i zainteresować przy okazji tematem kilka osób. Zebrałem w tym wpisie chyba wszystkie swoje rysunki z tych urban sketchingowych spotkań. Mam nadzieję, że w 2016 będziemy kontunuować i oczywiście zapraszam do przyłączenia się.

Czytaj więcej: Podsumowanie urban sketchingu- Katowice 2015

Od najmłodszych lat zamiast uważać na lekcjach bazgrałem pierdoły w zeszycie. Bywało, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. A jeśli człowiek zamiast się uczyć bazgra po zeszytach przez całe lata, to nagle się okazuje, że to jakby powołanie. Tak więc rysuję wszystko to co dokoło mnie, bliżej lub dalej. A oprócz tego fotografuję, wyplatam z wikliny i siedzę w fotoszopie próbując wszystko to ogarnąć.