Miejski Klub Maczki - logotyp, branding

mkm logo poziom orginal

 

Miejski Klub "Maczki" to mniejsza odmiana domu kultury zlokalizowana w jednaj z dzielnic Sosnowca.  Klub działa na tyle prężnie aby postawić na identyfikację wizualną, wyróżniającą go spośród innych podobnych placówek tego typu. Branding obejmuje stworzenie logotypu oraz kolejnych elementów w postaci gadżetów reklamowych, papieru firmowego oraz strony internetowej. Łącznikiem graficznym tych elementów jest logo i jego kolorystyka. Idea logo jest prosta, składa się ono z zespolenia skrótowej nazwy klubu MKM z dachem oraz makami. Maki nawiązują oczywiście do nazwy placówki oraz nawy dzielnicy w której się znajduje- Maczki. Dach wynika ze skojarzenia klubu z domem kultury i dalej dachem.  Symbolika dachu jest tutaj jednak nieco szersza. Kojarzy się on z bezpieczeństwem i schronieniem, a w kontekście działalności kulturalnej z pewnego rodzaju enklawą kultury na rubieżach miasta.


Podstawowa kolorystyka to ciemny granat i czerwień, dozwolone są jednak różne kombinacje kolorystyczne w których logo dobrze się prezentuje, ponadto daje to możliwość bardzo szerokiego zastosowania go w przeróżnych materiałach poligraficznych jak i internetowych, związanych z działalnością klubu.

Logotyp:

Logotyp monochrom:

Layout strony internetowej:

Ulotka reklamowa:

 

 

Gadżety reklamowe: ulotka, parasol, kubek:

Nagłówki do facebooka:

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki