Maczki - Mapa Spacerowo Przyrodnicza

  • Published in Mapy
  • Hits: 1648
  • Drukuj, E-mail

Trudno w to uwierzyć, ale w Sosnowcu są piękne i zielone tereny. Znajdują się one na obszarze, gdzie właściwie kończy się Śląsk a zaczyna Małopolska. Rozciągają się tu obszerne lasy i bory, a dzielnica Maczki stanowi niejako bramę do tych pięknych terenów, punkt początkowy dla spacerowiczów i rowerzystów. Ponieważ w ciepłych miesiącach wiele osób przyjeżdża i spaceruje w tych okolicach, powstał pomysł, aby zrobić krótką trasę, która pokaże zarówno te zielone tereny jak i kilka historycznych obiektów. Trasa ta ledwo zahacza o wspomniane lasy, ale powinno wystarczyć jeśli ktoś chce zrobić sobie lekki, krótki i przyjemny spacer. 

Dla mnie projekt ma wartość sentymentalną bo teren te znam jak własną kieszeń, przez lata mieszkałem i pracowałem w Maczkach.

Mapa została wydrukowana i jest dostępna w formie papierowej za darmo w Miejskim Klubie Maczki, który jest jednocześnie pierwszym punktem trasy. Tak więc można odwiedzić Klub, zabrać mapę i wyruszyć na trasę spacerowo-przyrodniczą.

Ponadto zrobiłem krótki film z trasy który możecie zobaczyć TUTAJ

 

 

 

 

 

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki